Контакт

Даниела Трпчевска

  Артикли од Даниела Трпчевска

  Актуелно

  Забава1 час

  Пејачот Р Кели обвинет за сексуални злоупотреби

  Пејачот Р Кели е обвинет сексуална злоупотреба на жени и тинејџерки, објавија американските медиуми. Тој се товари со 10 точки...

  Свет2 часа

  Војската на Мадуро отвори оган кон цивили, има и жртви

  Најмалку две лица загинаа а неколкумина се повредени во инцидентите што избија на границата меѓу Венецуела и Бразил. Венецуелските војници...

  Регион4 часа

  Незадоволен работник го искрши и запали камионот на шефот

  Во сплитски Варош, во Хрватска, незадоволен градежен работник од својот статус, прво ги искршил стаклата на камионот на шефот, а...

  Свет4 часа

  Демократите поднесоа резолуција за да ја блокираат вонредната состојба на Трамп

  Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес поднесоа резолуција со цел да ја блокираат вонредната состојба, која ја прогласи претседателот...

  Македонија6 часа

  Сообраќајна несреќа на Јужен булевар, сообраќајот во прекин

  Поради сообраќајна несреќа што се случи на Јужен булевар, сообраќајот во Центар е блокиран. Скопјани револтирани бидејќи долго време се...