Контакт

Даниела Трпчевска

  Артикли од Даниела Трпчевска

  Актуелно

  Македонија3 минути

  Дејан Митровски – Урко добитник на награда ,,13 Ноември”

  Дејан Митровски – Урко, кој долги години беше шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски ја доби наградата за најдобар...

  Македонија1 час

  МНР проверува дали Груевски е во Будимпешта

  МНР ја проверува информацијата дали поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски навистина е во Унгарија и дали побарал азил. ,,Во...

  Македонија2 часа

  Алијанса за Албанците: Владата и МВР да одговорат кои се актерите кои помогнаа во бегството на Груевски

  По последните информации за тоа дека поранешниот премиер Никола Груевски е во Будимпешта, Алијансата за Албанците го повика Министерството за...

  Македонија3 часа

  (Видео) Изнемоштен коњ колабира на улица во Скопје

  Изнемоштен коњ, кој влечeјќи запрежна кола, колабирал на улицата меѓу Тутунскиот комбинат и Полициската станица Пролет во Скопје. Според очевидци,...

  Крвав четврток3 часа

  Вељаноски со порака до Тодоров: Народот нека се собере

  Од пораките што денеска се презентираат на рочиштето за 27 април од телефонот на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски,...