Контакт

Даниела Трпчевска

  Артикли од Даниела Трпчевска

  Актуелно

  Економија1 час

  Ролекс повторно прогласен за најпрестижна компанија во светот

  Швајцарскиот производител на часовници Ролекс по четврти пат по ред е прогласен за најпрестижна компанија во светот.Оваа награда се доделува...

  Избори 20196 часа

  Регистрирани прекршувања на изборниот молк – се испишуваат графити, се лепат слики на кандидатите

  Полицијата информира за неколку случаи на прекршување на изборниот молк, каде се испишувале графити и се лепеле слики на кандидатите...

  Црна хроника7 часа

  Бугарка одзела 700 евра од жена, убедувајќи ја дека ѝ направиле црна магија

  Педесет и шестгодишна жена од Бугарија со живеалиште во Скопје, била приведена бидејќи од жена одзела 700 евра и две златни...

  Свет7 часа

  (Видео) Одржан филозофски меч на годината, дебата помеѓу Жижек и Питерсон за среќата

  Долгоочекуваната филозофска дебата помеѓу Џордан Питерсон и Славој Жижек беше одржана синоќа. Интелектуалниот судар се одржа во Торонто, на тема...

  Европа9 часа

  „Да го сопреме лудилото“: Бес и неверување по предлогот за модерна обнова на Нотр Дам

  Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“. „Да го сопреме...