Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Свет2 минути

  Актерот од „Војна на ѕвездите“ почина од коронавирус

  Актерот Ендру Џек кој се појави во „Војна на ѕвездите“ почина од коронавирус, потврди неговиот агент. 76-годишниот Ендру почина, вчера...

  Регион15 минути

  Прв смртен случај од коронавирус во српската влада – почина државeн секретар

  Српските медиуми јавуваат за прв смртен случај од коронавирус во српската влада – починал државниот секретар. Државниот секретар во Министерството...

  Свет36 минути

  СЗО ќе уплати помош за Северна Кореја за спречување на коронавирусот

  Светската здравствена организација ќе упати 900.000 долари за поддршка на Северна Кореја, поради сузбивање на епидемијата на коронавирусот. Северна Кореја...

  Црна хроника37 минути

  Тројца насилници за време на полицискиот час предизвикале тепачка во Куманово

  Кумановското основно јавно обвинителство поднесе предлози за казни против три лица од овој град кои со намера да предизвикаат тепачка,...

  Европа2 часа

  Во Шпанија петти ден по ред од коронавирус умираат над 800 луѓе

  Шпанските здравствени власти објавија нови податоци за бројот на заразени со коронавирус и смртните случаи во земјата. Според шпанските медиуми,...