Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Црна хроника8 минути

  Тројца насилници за време на полицискиот час предизвикале тепачка во Куманово

  Кумановското основно јавно обвинителство поднесе предлози за казни против три лица од овој град кои со намера да предизвикаат тепачка,...

  Европа1 час

  Во Шпанија петти ден по ред од коронавирус умираат над 800 луѓе

  Шпанските здравствени власти објавија нови податоци за бројот на заразени со коронавирус и смртните случаи во земјата. Според шпанските медиуми,...

  Регион1 час

  Ѓуриќ: Курти не ги укина таксите, туку воведе нови казнени мерки

  Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ, изјави дека косовскиот премиер Албин Курти не ги укинал таксите на...

  Свет3 часа

  Во американски град со 150.000 хотелски соби луѓе спијат на паркиралиште

  Карантинот поради коронавирусот, што стапи во сила во повеќето сојузни американски држави, стана проблем за бездомната популација, која на западот...

  Свет3 часа

  Во Кина нови 36 заразени со коронавирус

  Кинеските власти соопштија денеска дека се регистрирани 36 нови случаи на коронавирус, од кои само еден не е поврзан со...