Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Свет36 минути

  Еквадор прави нови гробишта за жртвите од корона зошто нема место каде да се закопаат починатите

  Владата на Еквадор забрзано подготвува земјиште за погребување на луѓе, кое е донирано од приватни гробишта во градот Гвајакил, бидејќи...

  Регион2 часа

  Велигден во Грција ќе биде без литургија

  Врховниот суд во Грција ја отфрли жалбата со која се бара да се укине забраната на верските служби за време...

  Македонија2 часа

  Сончево и топло со температури до 21 степен

  Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура од минус еден до четири степени, а дневната...

  Македонија13 часа

  Турција ќе донира 50.000 маски, 1.000 скафандери и 1.000 теста како помош за земјава

  Владата на денешната 37. седница го разгледа и усвои записникот од дваесет и првиот состанок на Главниот координативен кризен штаб...

  Економија13 часа

  Вo БиХ без работа останале 15.331 лице од почетокот на кризата

  Од почетокот на пандемијата до денес бројот на вработени во БиХ се намалил за 15.331 лице, изјави директорот на Даночната...