Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Бегството на Груевски1 минута

  „Војводо“, „маченику“, „Само напрет прецедетале“ – Лавина коментари на „Фејсбук“ по објавата на Груевски

  Лавина реакции под најновата објава на статусот на „Фејсбук“ на избеганиот експремиер, Никола Груевски, во Унгарија. Откако на социјалната мрежа...

  Црна хроника2 часа

  Кривична за директор на јавно претпријатие кој незаконски си зел аванси од над 2 милиона денари

  Гевгелиската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишник од Нов Дојран поради сомнение за сторено кривично дело „проневера во службата“. Како...

  Македонија4 часа

  Оливер Спасовски е најплатениот министер во Владата

  Владата ги објави висините на платите на премиерот, замениците на премиерот и на министрите. Според податоците, највисока плата во Владата зема министерот...

  Крвав четврток4 часа

  (Видео) Ѓошевски: Својата невиност ќе ја докажам пред судот, амнестијата ѝ ја оставам на комисијата што преговара

  Горан Ѓошевски, првиот човек на обезбедувањето на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, и обвинет за крвавиот четврток, вели дека...

  Крвав четврток4 часа

  (Видео) Илиевски: Не знам дали ќе бидам опфатен со амнестијата, јас не изготвувам никаков закон

  Богдан Илиевски обвинет за случувањата од 27 април како организатор на протестите „За заедничка Македонија“, пред денешното рочиште за крвавиот...