Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Македонија12 часа

  Европската комисија не го коментира барањето азил на Груевски

  Европската комисија одбива да го коментира барањето азил на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, но потсетуваат дека владеењето на...

  Македонија14 часа

  Унгарскиот амбасадор повикан во МНР, се бараат одговори за Груевски

  Во врска со информациите во јавноста дека поранешниот премиер Никола Груевски пребегал во Будимпешта и побарал азил во Унгарија, денеска...

  Македонија15 часа

  Дејан Митровски – Урко добитник на награда ,,13 Ноември”

  Дејан Митровски – Урко, кој долги години беше шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски, ја доби наградата за најдобар...

  Македонија16 часа

  МНР проверува дали Груевски е во Будимпешта

  МНР ја проверува информацијата дали поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски навистина е во Унгарија и дали побарал азил. ,,Во...

  Македонија16 часа

  Алијанса за Албанците: Владата и МВР да одговорат кои се актерите кои помогнаа во бегството на Груевски

  По последните информации за тоа дека поранешниот премиер Никола Груевски е во Будимпешта, Алијансата за Албанците го повика Министерството за...