Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Свет16 минути

  Шефот на СЗО е против евакуација на странците од Кина

  Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Абхан Гебрејесус, денеска изјави дека е уверен во способноста на Кина да го...

  Европа23 минути

  Работник од Кина дошол во Германија и го заразил колегата со коронавирус

  Германскиот добавувач на автоделови „Вебасто“ соопшти денеска дека еден работник е заразен со коронавирус, откако седиштето на компанијата во Штокдорф,...

  Европа2 часа

  Кина бара извинување од дански весник за карикатурата на вирусот

  Кинеската амбасада во Копенхаген побара од данскиот весник „Јиландс постен“ да се извини за карикатурата на новиот вирус, која сметаат дека...

  Свет2 часа

  Сведочеше една од жртвите на Харви Вајнстин: Ме силуваше во неговиот стан во Њујорк

  Една од двете жртви во судењето на Харви Вајнстин на денешното рочиште рекла дека холивудскиот продуцент сексуално ја злоупотребувал во...

  Европа3 часа

  Скандал во Германија: Реномиран неделник го припишa ослободувањето на Аушвиц на американската војска

  Германскиот весник „Шпигел“ погрешно објави на социјалните мрежи дека американската војска го ослободила концентрацискиот логор „Аушвиц“. Во постот што го...