Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Регион1 час

  Итен состанок на кабинетот на Вучиќ по оставката на Харадинај

  Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва се сретна со своите соработници, како и со претседавачот и српски член во Претседателството на...

  Црна хроника2 часа

  Притвор за едно лице поради криумчарење 18 мигранти меѓу кои и четири деца

  Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе наредба за спроведување истражна постапка...

  Свет3 часа

  Човекот кој го запали студиото за анимации во Јапонија е крадец и ментално болен

  Осомничениот за подметнување пожар во студиото за анимации, при што загинаа 33 луѓе, во едно од најлошите масовни убиства во...

  Македонија4 часа

  (Видео) Илиевски: Денеска е закопана правната држава

  „Ваков чин на една дисциплинска постапка каде не се дозволи јавноста и медиумите и новинарите да бидат присутни е недопустлива....

  Регион6 часа

  (Видео) Проблеми со струјата и телефоните по земјотресот во близина на Атина

  Во подрачјето што беше погодено од земјотресот во Грција во моментот има проблеми со електричната енергија и телефоните, јавуваат локалните...