Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Свет3 часа

  (Видео) Гувернерот на Бејрут заплака додека даваше изјава за експлозијата

  Гувернерот на Бејрут, Марван Абуд, заплака додека даваше изјава за експлозијата во главниот град на Либан во која според последните...

  Свет4 часа

  СЗО повика на внимателност за руската вакцина против коронавирус

  Светската здравствена организација (СЗО) ја повика Русија да ги следи меѓународните насоки за производство на вакцина против коронавирусот, откако земјата...

  Спорт5 часа

  Германски кошаркар доби отказ поради присуство на протест

  Германскиот кошаркар Јошико Саибу доби отказ од неговиот клуб Баскетс Бон во вторникот откако минатиот викенд во Берлин бил дел...

  Свет6 часа

  (Видео) Огромни експлозии во Бејрут, се треселе згради оддалечени неколку километри

  Неколку експлозии одекнале во Бејрут, а на социјалните мрежи се објавени видеа на кои се гледа страшниот момент. Експлозиите се...

  Црна хроника7 часа

  Украдени акумулатори за напојување на скопскиот аерoдром

  Непознати лица украле акумулатори кои служеле за напојување на слетна точка на скопскиот аеродром. Според информациите на МВР, вчера во...