Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Македонија3 часа

  Иванова: Неточни и целосно неосновани се обвинувањата на Милошоски

  Генералната секретарка на Собранието, Цветанка Иванова, го отфрла како неточен и целосно неоснован обидот на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски,...

  Свет4 часа

  Инцидент со „Делта ерлајнс“ : Авион “пропаднал“ 9.000 метри за седум минути

  Патниците кои патувале од Атланта во сојузната држава Џорџија за Форт Лодердејл на Флорида со авионот на американската авиокомпанија „Делта...

  Македонија5 часа

  Милошоски: Владата се плаши да им дозволи на пратениците да направат увид во СЈО

  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, изјави дека е очигледно оти владејачката коалиција СДСМ и ДУИ сè повеќе се плашат од...

  Црна хроника5 часа

  Стружанец фатен со марихуана почнал да бега од полицијата, но паднал и се повредил

  Жител од струшкото село Радолишта бил приведен од полицијата кога во неговиот автомобил била пронајдена марихуана. Како што информираат од...

  Економија6 часа

  Бил Гејтс годинава заработил 16 милијарди долари

  Иако годинава донира над 35 милијарди долари во хуманитарни цели, Бил Гејтс од почетокот на 2019 заработил 16 милијарди, па...