Контакт

Макфакс

Артикли од Макфакс

Актуелно

Свет9 часа

Земјите од ЕУ координирано ги повикуваат руските амбасадори на консултации

Земјите од Европската Унија почнаа да ги покануваат руските амбасадори на консултации, како дел од координиран одговор на руската анексија...

Македонија14 часа

(Видео) Марковска: Ковачевски не е дел од сопствеништвото на „Пиксел Груп“

Премиерот Димитар Ковачевски не е дел дел од сопственичката структура на „Пиксел Гроуп Доо Скопје“, ниту пак е сопственик, изјави...

Македонија14 часа

Идентификувано телото на 22-годишникот што со автомобилот излета во Вардар

Идентификувано е телото кое претпладнево беше пронајдено во водите на реката Вардар. Се работи за Ердон Рамадани, 22-годишникот од Куманово...

Македонија14 часа

Фатен измамникот кој измислуваше сообраќајки и лажеше стари лица за да им изнуди пари

МВР објави дека е уапсен измамникот кој изминатиот период лажел повозрасни лица за да им изнуди пари, така што им...

Спорт20 часа

(Видео) Над 120 мртви во фудбалско стампедо во Индонезија

Паниката која настана на фудбалски меч во Индонезија откако полицијата пушти солзавец за да ја спречи тепачката меѓу две навивачки...