Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Македонија38 минути

(Видео) Заев на средба со лозари во Неготино: Го решивме проблемот со долговите од винарниците

Во изминатите три години покажавме што значи вистинска грижа за земјоделците и земјоделството. Решен е долгогодишниот проблем на лозарите што...

Македонија45 минути

АХВ чека резултати од мострите храна од сендвичарницата „Гранд бургер“

Агенцијата за храна и ветеринарство ги чека резултатите од мострите храна земени во рамките на инспекцискиот надзор спроведен уште во...

Македонија2 часа

Мицкоски од Шуто Оризари: Со обнова доаѓаат 1.000 проекти што ќе го подобрат животот на секој сограѓанин

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес, заедно со носителот на Изборната единица 2, Владо Мисајловски, ја посети општината Шуто Оризари....

Македонија2 часа

Силно невреме со дожд и ветер го зафати Скопје

Силно невреме со поројни дождови го зафати Скопскиот Регион. Отежнат е сообраќајот и на автопатот Тетово – Скопје, а возилата...

Регион3 часа

Најголем број на смртни случаи во Србија за еден ден: 11 починати, 309 лица позитивни

Од последниот извештај во Србија тестирани се примероци од 8.102 лица, од кои 309 се позитивни на коронавирус. Единаесет лица...