Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Македонија11 минута

ВМРО-ДПМНЕ : Баба Перса му ја кажа вистината на Заев во очи

Зоран Заев ништо не работи. Неговите лаги веќе не минуваат. Неговото „ќе” и празните ветувања со кои ги потценува обичните...

Македонија46 минути

Промоција на Проектот за проектирање и поставување на фотоволтаични системи

Денеска со почеток во 12 часот во Медија центарот на Владата, премиерот Зоран Заев и министерката за финансии, Нина Ангеловска...

Забава2 часа

Јапонска компанија нуди изнајмување пријатели и членови на семејство

Јапонската компанија „Фемили романс“ нуди услуги на изнајмување пријатели и членови на семејство, а од неодамна може да изнајмите и...

Регион11 час

Официјални податоци: Земјотресот во Албанија уништил 5.497 домови, 3.135 лица се раселени

Заменик-министерката за внатрешни работи на Албанија, Ровена Вода, соопшти денеска дека 3.135 граѓани се евакуирани, а 5.497 домови се тешко...

Македонија11 час

(Видео) Богојески: „Македонски концепт“ е поинаква платформа, се надеваме дека граѓаните ќе ја прифатат

„Македонски концепт“ е нова политичка платформа, која на граѓаните ќе им понуди длабоки реформи во секој поглед на општеството, концепт...