Контакт

Кристијан Ландов

  Артикли од Кристијан Ландов

  Актуелно

  Македонија2 часа

  (Видео) По бегството на Груевски, Села бара оставка од Заев и итно формирање експертска влада

  Лидерот на „Алијансата за Албанците“, Зијадин Села, побара премиерот Заев да поднесе оставка и веднаш да се формира експерстка влада...

  Македонија2 часа

  Заев: Имаше шпекулации дека некој ќе бега, но не можевме да преземеме ништо

  Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека постоеле шпекулации оти некој може да бега, но власта не можела да преземе дејства...

  Македонија3 часа

  (Видео) Стефанова: Опасноста за бегство на Груевски не беше земена сериозно

  Специјалното јавно обвинителство во целиот изминат период постојано апелира и сугерира за притвор за обвинетиот Никола Груевски и другите обвинети...

  Македонија5 часа

  (Видео) Адвокатите на Груевски бараат да му се суди во раздвоена постапка

  Адвокатите на осудениот експремиер Никола Груевски, кој моментно е во бегство, на денешното рочиште за случајот „Титаник“ пред судот изјавија...

  Црна хроника5 часа

  Кумановец без возачка дозвола удрил во брачна двојка, мажот починал

  На локалниот пат село Слупчане-Куманово, во вечерните часови на 13 ноември, автомобил „бмв“ со кумановски регистарски таблички, управуван од 21-годишник...