Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Македонија10 минути

Владата додели помош од 1,5 милиони евра на Државниот студентски дом-Скопје

Владата на редовна седница донесе одлука за доделување на средства на државниот студентски дом „Скопје“ – Скопје. Со оваа одлука...

Македонија41 минута

Единствена Македонија: Советот на Европа ги признава Македонците во Бугарија, а Заев ги избриша

Единствена Македонија го поздравува најновиот извештај на мониторинг-комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа, во кој се вели дека...

Македонија1 час

Унагрија го ратификува протоколот за НАТО

Со 153 гласа „за“ пратениците од Унгарија едногласно го ратификуваа протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО. На...

Регион3 часа

Мицотакис ги повика Грците масовно да излезат на изборите

Лидерот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Киријакос Мицотакис, ги повика граѓаните што помасовно да учествуваат на претстојните предвремени...

Хасан Рохани, Доналд Трамп Хасан Рохани, Доналд Трамп
Свет3 часа

Рохани: Дејствувањата на Белата куќа се ментално ретардирани

Советникот за национална безбедност во Белата куќа, Џон Болтон, по воведувањето на новите американски санкции против Иран, рече дека Вашингтон...