Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Црна хроника2 часа

Тешко повреден тракторист во сообраќајка во струмичко

На магистралниот пат Струмица-Ново Село, на место викано „Сушичко стопанство“, вчера се случила сообраќајна незгода меѓу автомобил „Волво“, управувано од...

Црна хроника3 часа

Во акциска контрола на полицијата во Скопје казнети над 200 возачи

Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје на изминатата ноќ во период од 22,00 до 04,00...

Свет4 часа

Вонредна состојба на Далечниот исток на Русија поради поплавите

Вонредна состојба е прогласена во седум општини во регионот Приморск на Далечниот исток на Русија, поради поплавите предизвикани од обилните...

Македонија4 часа

Заев го честита Денот на Армијата: Нашите војници покажуваат еднаквост во партнерството со нашите сојузници

Со особена чест и задоволство го честитам денешниот празник, упатувајќи искрена благодарност за вашата континуирана посветеност, професионалност и несебичниот ангажман...

Спорт4 часа

Тројца мртви на дербито на Хондурас (видео)

Најмалку тројца луѓе го загубија животот, а тројца фудбалери беа повредени по судирот на ривалските навивачи во престолнината на Хондурас,...