Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Свет18 минути

(Видео) Во експлозија на цистерна во Колумбија загинаа 7 лица, а 40 се повредени

Во експлозија на цистерна со гориво во Колумбија загинаа 7 лица, а повредени се повеќе од 40, соопштија властите. Експлозијата...

Македонија36 минути

Казни за 444 лица поради неносење на маски

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 444 прекршоци. Министерството...

Македонија1 час

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Претпладне и околу пладне променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе почне да дува силен северен ветер, најпрво...

Свет1 час

Во судир на два авиони во Ајдахо загинаа осум луѓе меѓу кои три деца

Два туристички авиони со осум патници и членови на екипаж се судрија над езеро во американската сојузна држава Ајдахо и...

Македонија2 часа

Николовски од Штип: Се гради на Истокот како никогаш досега, од Делчево до Лозово, од Штип до Крива Паланка

Луѓето на Истокот на изборите претходно беа под притисок, под закани, под уцени. Посебно земјоделците, работниците. Тоа време е минато....