Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Свет11 час

Израелскиот министер за здравство има коронавирус

Многу израелски функционери се наоѓаат во самоизолација откако било потврдено дека министерот за здравство, Јаков Лицман, е позитивен на коронавирус....

Македонија12 часа

Негативен е тестот за Ковид-19 на бебето родено од мајка позитивна на вирусот

Министерството за здравство информира дека е негативен на Ковид-19 резултатот на бебето родено на 30 март на Клиниката за гинекологија...

Економија13 часа

Угостителите бараат помош за исплата на мартовските плати

Угостителите и хотелиерите кои беа први на удар од корона-кризата се жалат дека мерките за државна помош за месеците април...

Европа14 часа

Путин гo прогласи април за неработен месец во Русија

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека платените слободни денови во Русија ќе бидат продолжени до 30 април. „Сè уште не...

Економија14 часа

Во САД за само една недела 6,6 милиони луѓе останале без работа

Во САД е забележана рекордна невработеност, јавуваат американските медиуми. Дури 6,6 милиони луѓе побарале надомест за невработени во изминатата недела....