Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Свет10 часа

Путин најави отворање на архивски центар за Втората светска војна

Рускиот претседател Владимир Путин вети дека ќе отвори центар за архивски документи за Втората светска војна.         „Ќе ги затвориме...

Спорт11 час

Прекрасниот гол на Пандев недоволен – Рома триумфално низ Џенова (видео)

Горан Пандев уште еднаш покажа дека е мајстор на фудбалскатa игра со убав гол за неговата Џенова, но на Грифоне...

Свет12 часа

(Видео) Полицијата со солзавец ги растера демонстрантите во Хонг Конг

Полицијата со солзавец ги растера стотици демонстранти, кои во парк во Хонг Конг повикуваа на демократски реформи и осуда на...

Свет13 часа

Израел гради подземен систем за одбрана на границата со Либан

Израелската војска соопшти дека започнала со изградба на подземен систем за одбрана долж северната граница со Либан, за да ја...

Регион14 часа

Амфилохие : Законот за слобода на вероисповед е срам за Црна Гора

Литиите не се политички собири, рече митрополитот црногорско-приморски Амфилохие, додавајќи дека нема да прифати преговори за спроведување на Законот за...