Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Регион1 час

Абазовиќ: Оние што сакаа да ми ја скинат главата нека побрзаат

Премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, го повика Специјалното државно обвинителство (СДТ) да ги истражи наводите објавени од порталот „М“,...

Европа1 час

(Видео) Порака за жителите од село на Тасос : Евакуирајте се, избувна пожар

На жителите на едно село на северниот егејски остров Тасос им е кажано да се евакуираат, пренесуваат медиумите во регионот....

Европа3 часа

Сестрата на Ким Џонг Ун: Јужна Кореја ја предизвика епидемијата со ковид во Северна Кореја

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, која е влијателна личност во таа земја, го обвини Сеул дека ја предизвикал...

Забава4 часа

Една од најлуксузните јахти во светот заплови во водите на Јадранот

Во пристаништето во Шибеник е забележана една од најлуксузните јахти во светот, „Кристина О“, која се изнајмува по цена од...

Македонија4 часа

Без струја неколку улици во Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје, по добиеното известување „ЕВН Македонија“, ги известува граѓаните дека поради веќе закажани...