Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Свет2 часа

(Видео) Моќната бура Фиона го опустоши канадскиот брег

Штетата предизвикана од моќната бура Фиона која го опустоши канадскиот брег е без преседан и ќе бидат потребни месеци за...

Европа3 часа

Шолц: Опасно е да се испраќаат тенкови во Украина

Германија не сака да испраќа тенкови во Украина бидејќи тоа може да биде опасен чекор во ескалацијата на конфликтот, изјави...

Свет6 часа

Исповед на Британец кој излезе од затворот во Донбас: Со мене се однесуваа како со куче

Британецот Ејден Ајслин, кој беше ослободен од Русија, рече дека со него се однесувале како со куче и дека бил...

Европа9 часа

(Видео) Пожар во Париз, гори најголемиот пазар во светот

Голем пожар избувна на најголемиот пазар во светот, кој се наоѓа во Париз, пишува „Ле фигаро“. Чадот предизвикан од пожарот...

Македонија10 часа

(Видео) Кузеска: ВМРО ДПМНЕ е криминална партија, прави опструкции за бизнис интереси и лични богатења

Со одговорни, државнички политики СДСМ ги остварува македонските стратешки, национални цели, поставени уште од независноста, потенцираше денеска на прес-конференција портпаролката...