Контакт

Kristina Ozimec

  Артикли од Kristina Ozimec

  Актуелно

  Македонија27 минути

  Дескоска: Згрозена сум и најостро го осудувам физичкиот инцидент во затворот

  Згрозена сум и најостро го осудувам вербалниот, а потоа и физичкиот инцидент во КПУ „Затвор – Скопје“, напиша на својот...

  Македонија56 минути

  (Видео) Костов: Јанакиески нема повреди, во затворот ќе биде под надзор на доктор

  Директорот на болницата „8 Септември“, Христијан Костов, изјави дека кај ексминистерот Миле Јанакиески не биле евидентирани никакви повреди по инцидентот...

  Македонија1 час

  Русковска: Амнестираните и тоа како знаат дека се виновни

  Обвинтиелката Вилма Русковска на денешното рочиште за крвавиот четврток, на критиките од бранителите во завршните зборови за обвинението и амнестијата,...

  Македонија1 час

  (Видео) Костадинов: Сценаристи на инцидентот во затворот се Мицкоски и Груевски

  Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, во врска со инцидентот во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари обвини дека се работи за сценарио...

  Македонија4 часа

  Му се слоши на Никола Митревски – Кољо, брзата помош дојде во судот

  На рочиштето за крвавиот четврток му се слоши на обвинетиот Никола Митревски – Кољо, при што претседателката на судечкиот совет,...