Контакт

Kristina Ozimec

  Артикли од Kristina Ozimec

  Актуелно

  Избори 201927 минути

  (Видео) МВР: Регистрирани два случаи на фотографирање гласачко ливче

  Министерството за внатрешни работи информира дека од изутринава се регистрирани два случаи на фотографирање гласачко ливче, а нема регистрирано нарушување...

  Избори 20192 часа

  ДИК отвори телефонска линија за лица со оштетен слух и говор

  Новина на овие избори е телефонска линија во Државната изборна комисија (ДИК) за лица со оштетен слух и говор. Портпаролката...

  Свет3 часа

  Уште една експлозија во Шри Ланка, бројот на повредени се искачи на 560

  Уште една, седма експлозија погоди хотел во Коломбо, Шри Ланка при што загинаа две лица. Бројот на загинати во претходните...

  Избори 20194 часа

  МОСТ: Отворени се сите гласачки места, освен во Студеничани

  Според информациите од набљудувачите и регионалните координатори, отворени се сите гласачки места на кои МОСТ има распоредено свои набљудувачи, освен...

  Избори 20195 часа

  Локални избори во Охрид, Дебар и Ново Село

  Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според...