Контакт

Маја Илиевска-Пачемска

  Артикли од Маја Илиевска-Пачемска

  Актуелно

  Македонија2 часа

  (Видео) Силјановска: Се случи политички земјотрес, кој е предупредување за пораз на СДСМ на изборите

  Не треба да сте експерт за да заклучите дека во историјата на европските избори не се случило за 18 месеци...

  Свет3 часа

  Исламската држава презеде одговорност за нападите на Шри Ланка

  Терористичката организација Исламска држава презеде одговорност за бомбашките напади на Шри Ланка, во кои загинаа над 300 луѓе, а повредени...

  Македонија3 часа

  Руски експерт: Русија не треба да стане донатор на НАТО преку Северна Македонија

  Москва треба стратешки да размислува за идната економска соработка со Скопје, каде што двајцата претседателски кандидати што се натпреваруваат во...

  Македонија3 часа

  Нов градски парк ќе никне кај расчистената депонија во Карпош

  Екипи на Град Скопје и на Општина Карпош денеска почнаа голема акција за расчистување на децениските депонии зад Спортскиот центар...

  Македонија4 часа

  (Видео) Братот на Бесир Беља: Не ја прифаќаме пресудата, сѐ уште нема правда во Македонија

  „Ние не ја прифаќаме оваа пресуда и ќе се жалиме до Апелација. Видовме дека сè уште нема правда во Македонија,...