Контакт

Маја Илиевска-Пачемска

Артикли од Маја Илиевска-Пачемска

Актуелно

Европа23 минути

(Видео) Автомобил удрил во паб и ресторан во Вирџинија, најмалку 14 повредени

Најмалку 14 лица се повредени, од кои четворица потешко, откако возило удрило во паб и ресторан во северна Вирџинија, соопштија...

Регион50 минути

Кој е човекот што го застрела убиецот во Цетиње? Веќе му се судело за убиство?

Ненад Калуѓеровиќ, за кој се верува дека вчера попладне испукал смртоносен куршум кон убиецот од Цетиње, Вук Бориловиќ, има богата...

Европа2 часа

Захарова: Протерувањето на дипломат од Црна Гора – хибридна кампања на Западот

Москва го смета протерувањето на рускиот дипломат од Црна Гора како нова епизода од хибридната кампања што Западот ја започна...

Црна хроника3 часа

Нападната докторка од Брза помош додека извршувала работни обврски

Вчера во 13.15 часот во Полициска станица Бит Пазар, С.И.(28) од Скопје пријавила дека околу 01.00 часот во близина на...

Регион4 часа

(Видео) Големо невреме во Далмација, делови од Сплит под вода

Силно невреме зафати делови од соседна Хрватска. Циклон се движи преку Јадранот, а најголем дел од врнежите во раните попладневни...