Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Црна хроника15 минути

Тетовец и тројца албански државјани уапсени поради трнспорт на 20 килограми марихуана во Дебар

На дебарската улица „Александар Илиќ“ во вечерните часови на 15. јануари, при контрола на автомобил „фолксваген поло“ со тетовски регистарски...

Европа1 час

Барниер: Ризикот oд не постигнување договор за брегзит никогаш не бил толку голем

Преговарачот на ЕУ, Мајкл Барниер го предупреди Европскиот парламент дека ризикот од непостигнување договор за брегзит никогаш не бил толку...

Свет1 час

Во нападот во Најроби убиени 14 луѓе, елиминирани и напаѓачите

Кенискиот претседател Ухуру Кенијата соопшти дека заложничката драма во луксузниот хотелски комплекс во Најроби е завршена и дека напаѓачите се...

Свет2 часа

Ел Чапо му дал 100 милиони долари на претседателот на Мексико

Сведок на судењето против Ел Чапо во САД изјави дека обвинетиот наркобос платил 100 милиони долари мито на поранешниот претседател...

Македонија2 часа

Во Битола температурата се спушти на – 18 степени

Во Битола температурата се спушти на – 18 степени. Според УХМР ниски температури се регистирирани и во Прилеп и Лазарополе...