Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Европа21 минута

Во Шпанија петти ден по ред од коронавирус умираат над 800 луѓе

Шпанските здравствени власти објавија нови податоци за бројот на заразени со коронавирус и смртните случаи во земјата. Според шпанските медиуми,...

Регион25 минути

Ѓуриќ: Курти не ги укина таксите, туку воведе нови казнени мерки

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ, изјави дека косовскиот премиер Албин Курти не ги укинал таксите на...

Свет2 часа

Во американски град со 150.000 хотелски соби луѓе спијат на паркиралиште

Карантинот поради коронавирусот, што стапи во сила во повеќето сојузни американски држави, стана проблем за бездомната популација, која на западот...

Свет2 часа

Во Кина нови 36 заразени со коронавирус

Кинеските власти соопштија денеска дека се регистрирани 36 нови случаи на коронавирус, од кои само еден не е поврзан со...

Македонија2 часа

Од денеска во функција за тестирање на коронавирус е и пунктот во Поликлиниката „Млин Балкан“

Министерството за здравство инфомира дека од денеска во функција е уште еден пункт за тестирање на коронавирус во Поликлиниката „Млин...