Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Македонија6 минути

Јане Ченто останува во притвор во Шуто Оризари – Апелација му ја одби жалбата

Тричлениот кривичен совет на скопска апелација му ја одби жалбата на обвинетиот за собраниските насилства, Јане Ченто да му биде...

Македонија18 минути

Дескоска: Ќе бараме отповикување на одлуката за азил на Груевски

Министерството за правда ќе бара отповикување на одлуката за азил на Никола Груевски, која што по експресна постапка ја донесе...

Македонија26 минути

СЈО засега не бара притвор за Мијалков по другите обвиненија

Специјалното јавно обвинителство освен за случајот „Таргет-Тврдина“, засега нема побарано притвор за Сашо Мијалков по другите предмети кои се водат...

Македонија35 минути

Мицевски: Има простор за дебата, да се подобри нашиот предлог за амнестија

Дали целта е вистинско помирување или порамнување, запраша координаторот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, на прес-конференција истакнувајќи дека од неговата партија...

Свет60 минути

(Видео) Сообраќајна несреќа во Австралија, камион виси од мост

Сообраќајна несреќа ги блокираше дел од автопатите во Австралија. Камион кој пренесувал производи од живина во австралиската сојузна држава Викторија...