Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Црна хроника14 минути

Пронајдени 26 украдени велосипеди, приведени крадци во Скопје

Три лица се приведени под сомнение дека краделе велосипеди од подруми и станови во Скопје. Е.М.(24) и А.И.(22), двајцата од...

Црна хроника15 минути

Обвинение за скопјанец кој во автомобилот носел автоматска пушка

Скопското Обвинителство поднесе обвинение против едно лице за неовластено изработување, држење, посредување и трговија со оружје или распрскувачки материи. Осомничениот,...

Европа33 минути

Шпион со години работел во кабинетот на Меркел

Во кабинетот на германската канцеларка Ангела Меркел, откриено е лице кое со години шпионирало за египетската разузнавачка служба. Станува збор...

Свет1 час

Американскиот Врховен суд одлучи дека половина од територијата на Оклахома им припаѓа на Индијанците

Врховниот суд на САД донесе пресуда дека половина од територијата на Оклахома им припаѓа на Индијанците. Пет од деветте судии...

Македонија2 часа

Новите екоавтобуси почнаа да возат во Скопје

Новите екоавтобуси на гас, од германската компанија МАН, од денеска почнаа да возат на улиците во Скопје. Од Градот соопштија...