Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Македонија9 часа

„Охрид СОС“: Владата итно да започне со исполнување на сите препораки на УНЕСКО

Граѓанската иницијатива „Охрид СОС“ во писмен допис до медиумите се огласи до јавноста по однос на предлог-одлуката која ќе се...

Регион10 часа

Харадинај: Тачи го плаши мојата популарност

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај најави дека ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел на 6 јуни во Берлин. Тој...

Свет10 часа

„Фејсбук“ отстранил над три милијарди лажни профили

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека од октомври минатата година до март годинава, биле идентификувани и отстранети повеќе од три милијарди лажни...

Свет10 часа

Ученици од повеќе држави во светот утре пак на протест за климата

Во повеќе делови од светот, утре во нов бран протести учениците ќе ги напуштат училниците и ќе излезат на улица,...

Македонија13 часа

Неексплодирана граната ќе биде уништена кај Сарај, МВР апелира граѓаните да не се движат во таа област

Неексплодирана граната е пронајдена во дол покрај патот меѓу селата Долен и Среден Крушопек во општина Сарај. Министерството за внатрешни работи...