Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Свет5 часа

Смртни казни за шест лица поради тероризам во Египет

Египетскиот суд им досуди смртна казна на шест лица обвинети за терористички напади во Кердаси, во близина на познатите пирамиди...

Македонија5 часа

Нов пожар кај Велеполе кон Кондово и Свиларе, гори борова шума

Нов пожар избувна вечерва спроти скопското село Љубин кај местото Велеполе, меѓу селата Кондово и Свиларе. Гори борова шума. Противпожарната...

Регион7 часа

Синдикатот најавува целодневен штрајк на приштинскиот аеродром

Независниот синдикат на вработените најави целодневен штрајк на приштинскиот аеродром в среда, 21 август. Вработените на аеродромот денеска штрајкуваа еден...

Регион8 часа

Харадинај и Ахмети предизборно ќе коалицираат

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), премиерот во оставка Рамуш Харадинај, и претседателот на Социјалдемократската партија на Косово...

Црна хроника9 часа

Дебранка го пријавила поранешниот сопруг за инцест

МВР информира дека вчера во 15:15 часот во Полициската станица Дебар 50-годишна жена пријавила дека во периодот од 14.07. до...