Контакт

Макфакс++

  Артикли од Макфакс++

  Актуелно

  Македонија1 час

  Без струја делови на Сарај, Студеничани, Кисела Вода…

  Од „ЕВН Македонија“ информираат дека се планирани технички зафати во електросистемот и без електрична енергија ќе останат делови на Сарај,...

  Спорт10 часа

  Кристијано стана само шестиот фудбалер во историјата со 700 гола

  Кристијано Роналдо не успеа да го спречи поразот на Португалија на гостувањето кај Украина (2:1), но стигна до еден личен...

  Македонија10 часа

  (Видео) Заменик-министерот за здравство однапред зема пари за извршување операција

  Коруптивна афера во која е вклучен заменик-министерот за здравство, Асим Муса, објави вечерва истражувачката емисија во Албанија „Фикс фаре“. На...

  Македонија12 часа

  Спроведен во затвор убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев

  Вечерва полицијата го обезбеди Филип Секуловски – Кобра, кој е осомничен за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев. Според полициски извори,...

  Свет13 часа

  Скандал во Ватикан поради истекување информации – шефот на обезбедувањето поднесе оставка

  Доменико Џани, кој е долгогодишниот шеф на обезбедувањето во Ватикан и главен телохранител на папата Франциско, денеска поднесе оставка поради...