Контакт

Макфакс++

  Артикли од Макфакс++

  Актуелно

  Свет2 часа

  На секои седум минути умира еден човек од ковид-19 во Иран

  Во Иран на секои седум минути починува по еден човек од ковид-19, објави денеска државната телевизија. Министерството за здравство регистрирало...

  Македонија3 часа

  Мицкоски: Државата ја втурнуваат во црвената зона на презадолженост, долгот достигна 59,5%

  Државата ја втурнуваат во црвената зона на презадоженост. За само три месеци владата на СДСМ го зголеми јавниот долг за...

  Спорт3 часа

  Хамилтон на „три тркала“ ги урна рекордите на Прост и Сена

  Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон вчера на патеката Силверстон испиша нови страници во историјата на Формула 1. Хамилтон на трката...

  Македонија3 часа

  Охридската полиција со засилени контроли на угостителските објекти

  Изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 170 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид-90, Струга-46,...

  Регион5 часа

  (Видео) Демонстранти фрлаа јајца и домати кон српското Собрание

  Србија денеска го доби новиот состав на Народното собрание. Пред зградата на Собранието дојде до немири и инцидент кога пратениците...