Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија1 час

  На Заев и Ципрас ќе им биде врачена награда во Минхен

  Премиерот Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“. Планирано...

  Македонија1 час

  Апасиев:Спречен уште еден диригиран обид на власта за пуч во Левица

  Левица, предводена од Димитар Апасиев тврди дека насилно била преземена Фејсбук страницата на партијата, но дека бил ,,спречен уште еден...

  Македонија12 часа

  Амбасадата на САД предупредува: постои ризик од терористички напад

  Постои зголемен ризик од терористички напад на територијата на Република Северна Македонија, објави американската амбасада во Скопје. „Терористички организации и...

  Македонија12 часа

  (Видео) На денот на жалост ечи турбофолк од дискотека во центар

  Од дискотеката „Муд најт клаб“ во центарот на Скопје на вториот ден на жалост поради автобуската несреќа во која загинаа...

  Македонија16 часа

  Европската Унија e официјално известена за новотo име

  Европската Унија официјално е известена за промената на името во Северна Македонија, соопшти Службата за надворешни работи на ЕУ. „Срдечно...