Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Свет28 минути

  Индонезија ќе добие нов главен град, Џакарта е премногу загаден

  Индонезија ќе изгради нов главен град во провинцијата Источен Калимантан на островот Борнео, изјави министерот за просторно планирање на земјата,...

  Европа46 минути

  Трамп се заканува со повлекување на војската, Германците не му веруваат

  Градоначалникот на баварскиот град Графенвер, Едгар Кноблох, рече дека не верува оти американскиот претседател Доналд Трамп навистина ќе ги реализира...

  Регион2 часа

  Газдата на нападнатото кафуле во Хрватска: Ме нападаа дека сум Србин и зошто ја гледавме „Ѕвезда“

  Гостите на едно кафуле во општината Бискупија во близина на Книн го гледале фудбалскиот натпревар на „Црвена ѕвезда“ кога група...

  Регион5 часа

  Десет деца затруени од храна во Босна

  Десет деца со треска, дијареја и повраќање биле хоспитализирани утринава на Клиниката за инфективни болести при Клиничкиот центар на Универзитетот...

  Регион5 часа

  Мицотакис: Правата на Грците во Албанија се услов за ЕУ-интеграцијата

  Грчкиот премиер, Киријакос Мицотакис изјави дека почитувањето на правата на грчкото малцинство во Албанија е услов за земјата да добие...