Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија3 часа

  Бугарија воведе 14-дневен карантин за лица што влегуваат од Македонија

  Бугарското Министерство за здравство издаде наредба со која се воведува 14-дневен задолжителен карантин за лица кои во државата влегуваат од...

  Регион4 часа

  Хвар го сопре воведувањето на 5Г-технологијата додека не се истражи како влијае на здравјето

  Градот Хвар го суспендира воведувањето на 5Г-технологијата сè додека не се докаже дека нема негативно влијание врз луѓето и околината....

  Спорт6 часа

  Подгответе се, Јувентус-Милан следниот петок!

  Италијанскиот министер за спорт, Винченцо Спадафора, преку „Фејсбук“ потврди дека се утврдени датумите за реваншите од полуфиналињата од Копа Италија...

  Свет6 часа

  Кипар ги укинува ограничувањата и ги очекува првите туристи

  Кипарската влада три недели порано ќе ги укине повеќето ограничувања наметнати поради пандемијата затоа што стапката на инфекција со вирусот...

  Спорт8 часа

  Надал: При вакви услови не би патувал на Флешинг медоуз

  Рафаел Надал вели дека доколку условите се такви како во моментот, тој не би патувал на САД опен на Флешинг...