Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Црна хроника16 минути

  Стружанец без одобрение изградил објект на државно земјиште

  Струшката полиција поднесе кривична пријава против 30-годишен жител на селото Корошишта, под сомнение за сторени кривични дела „бесправно градење“ и...

  Европа43 минути

  Возачи на камиони блокираа улици низ цела Франција, судири со полицијата во Париз

  Возачи на камиони денеска блокираа патишта во десетина региони низ Франција, изразувајќи на тој начин незадоволство од планираното намалување на...

  Црна хроника2 часа

  Скопјанка нападната во локал на булеварот „Теодосиј Гологанов“

  Скопјанка на возраст од 35 години во полициската станица Центар на 6. декември пријавила дека истиот ден околу 2 часот...

  Црна хроника3 часа

  Најтешко повредената жена од автобусот префрлена во Ниш, другите патници ја напуштија болницата во Блаце

  По добиените информации од дежурните лекари во болницата во Прокупље, кај нив во моментов се згрижени 16 пациенти, додека едната...

  Економија4 часа

  Ангеловска: Граѓаните можат да добијат до 20.830 евра субвенција преку „Купи куќа, купи стан“

  „Граѓаните можат да добијат и до 20.830 евра субвенција преку проектот „Купи куќа, купи стан“. Со новите модели, проектот ги...