Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Свет9 часа

  Во силни турбуленции во авион повредени 14 луѓе

  Поради силни турбуленции за време на лет на шпанската авиокомпанија „Евелоп“, повредени се најмалку 14 луѓе. Сите добиле медицинска помош...

  Свет11 час

  (Видео) Свечен дочек и протести за Борис Џонсон во Берлин

  Британскиот премиер Борис Џонсон во Берлин го дочекаа демонстранти кои извикуваа:„Запрете го брегзит“. Нивните повици биле во пресрет на состанокот...

  Македонија12 часа

  Во Кривичниот суд пристигна екипа на брзата помош, на Јанева ѝ се слошило

  Во Кривичниот суд пристигна екипа на брза помош бидејќи неофицијално, за време на распитот ѝ се слошило на специјалната јавна...

  Македонија14 часа

  (Видео) Костадинов: Ги поддржуваме истражните органи да продолжат со истрагата

  Градењето  независен правосуден систем ги покажува вистинските резултати. Правната држава функционира, неселективно за сите, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов....

  Македонија14 часа

  (Видео) Арсовски: Денеска заврши обвинителската и политичката кариера на Јанева

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, на прес-конференција соопшти дека денеска и официјално завршува обвинителската и политичката кариера на првиот соработник...