Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија3 часа

  Црногорскиот министер за надворешни работи во работна посета на Македонија

  Денеска и утре во работна посета на Македонија ќе престојува министерот за надворешни работи на Црна Гора, Срѓан Дармановиќ. Како...

  Економија13 часа

  „Југохром“ добива кредит за набавка на филтри

  Денеска на владина седница одобрен е кредит во износ од 92.242.500 денари за набавка на филтри во комбинатот „Југохром“. Како што...

  Регион14 часа

  Тачи: Сега е појасно од кога било дека ни треба договор со Србија

  По неуспехот на Косово да стане членка на Интерпол, косовскиот претседател, Хашим Тачи, изјави дека сега е појасно од  кога...

  Бегството на Груевски15 часа

  „Војводо“, „маченику“, „Само напрет прецедатале“ – Лавина коментари на „Фејсбук“ по објавата на Груевски

  Лавина реакции под најновата објава на статусот на „Фејсбук“ на избеганиот експремиер Никола Груевски во Унгарија. Откако на социјалната мрежа...

  Македонија19 часа

  Оливер Спасовски е најплатениот министер во Владата

  Владата ги објави висините на платите на премиерот, замениците на премиерот и на министрите. Според податоците, највисока плата во Владата зема министерот...