Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Свет10 минути

  Трамп тврди дека САД ја знаат локацијата на третиот човек на Исламска држава

  САД ја знаат локацијата на третиот човек на Исламска држава, чиј лидер Абу Бакр ал-Багдади бепе убиен минатиот месец во...

  Македонија25 минути

  Пендаровски во Москва за Денот на победата

  Македонскиот претседател Стево Пендаровски ќе учествува на прославата на 75-годишнината од победата во Втората светска војна на 9 мај идната...

  Македонија54 минути

  Облачно со температура до 19 степени

  Времето во текот на ноќта и изутринава беше претежно облачно, со врнежи кои се преместуваа од централните кон источните делови...

  Забава3 часа

  (Видео) Судијата што ѝ го причува детето на адвокатката трогна многумина

  Судијата во американската државата Тенеси стана популарен поради својот потег. Неговата студентка, 27-годишната адвокатка Џулијана Ламар, полагала заклетва и тој...

  Спорт9 часа

  Тениски маратон во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ обезбеди полуфинале

  Во меч кој траеше безмалку 3 часа, српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ загуби од австрискиот тенисер, Доминик Тим со 1-2...