Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија31 минута

  (Видео) Мицкоски: Македонија не му е приоритет на Заев, обновата ќе ги стави државата и народот на прво место

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Општина Ранковце порача дека владеењето на Зоран Заев е кошмар за македонците, но е...

  Македонија35 минути

  Спасовски на средба со млади: Да го доисчистиме и политичкиот отпад на 15 јули, за сигурна европскамладинска иднина дома

  Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба. „ Ве...

  Македонија2 часа

  Чаир со најголем број активни случаи на ковид-19 во Скопје

  Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7975, бројката на оздравени пациенти е 4080,...

  Македонија3 часа

  Приведени лица од Ерџелија за поткуп во врска со изборите

  Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи и полициската станица при ОВР Свети Николе во содејство со полициски службеници...

  Македонија5 часа

  Полицијата го бара поранешниот претседател на Кривичен суд, Владимир Панчевски

  Полицијата не го пронајде поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски во неговиот дом, откако велешкиот суд издаде наредба за...