Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Забава6 минути

  Хари и Меган им се заканија со тужби за таблоидите

  Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл се заканија дека ќе преземат судска постапка откако таблоидите објавија фотографии од поранешната...

  Свет13 минути

  Терористички напад на пазар во Буркина Фасо, убиени 36 луѓе

  Најмалку 36 луѓе се убиени во терористички напад на пазар во Буркина Фасо, во провинцијата Санматенга, соопшти Владата. Како што...

  Македонија1 час

  Времето ќе биде сончево со температура до 13 степени

  Времето денеска ќе биде сончево, попладне и до крајот на денот со умерена до значителна облачност. Вдолж Повардарието ќе дува...

  Македонија2 часа

  Без струја ќе останат делови на Кисела Вода, Аеродром, Карпош и Сопиште

  Од „ЕВН Македонија“ информираат дека без електрична енергија ќе останат делови на Кисела Вода, Аеродром, Карпош и Сопиште. Од 12...

  Свет13 часа

  Русија доби нова влада

  Рускиот претседател Владимир Путин денес ја одобри новата влада во земјата во која остануваат повеќе министри од претходниот мандат, но...