Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Свет18 минути

  Уапсени руски шпиони во Давос

  Швајцарската полиција во август уапсила двајца руски разузнавачи во Давос, под сомнение дека планирале подготовки за шпионски активности за време...

  Забава31 минута

  Хари и Меган им се заканија со тужби за таблоидите

  Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл се заканија дека ќе преземат судска постапка откако таблоидите објавија фотографии од поранешната...

  Свет39 минути

  Терористички напад на пазар во Буркина Фасо, убиени 36 луѓе

  Најмалку 36 луѓе се убиени во терористички напад на пазар во Буркина Фасо, во провинцијата Санматенга, соопшти Владата. Како што...

  Македонија2 часа

  Времето ќе биде сончево со температура до 13 степени

  Времето денеска ќе биде сончево, попладне и до крајот на денот со умерена до значителна облачност. Вдолж Повардарието ќе дува...

  Македонија2 часа

  Без струја ќе останат делови на Кисела Вода, Аеродром, Карпош и Сопиште

  Од „ЕВН Македонија“ информираат дека без електрична енергија ќе останат делови на Кисела Вода, Аеродром, Карпош и Сопиште. Од 12...