Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија11 час

  Европската комисија не го коментира барањето азил на Груевски

  Европската комисија одбива да го коментира барањето азил на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, но потсетуваат дека владеењето на...

  Македонија13 часа

  Унгарскиот амбасадор повикан во МНР, се бараат одговори за Груевски

  Во врска со информациите во јавноста дека поранешниот премиер Никола Груевски пребегал во Будимпешта и побарал азил во Унгарија, денеска...

  Македонија14 часа

  Дејан Митровски – Урко добитник на награда ,,13 Ноември”

  Дејан Митровски – Урко, кој долги години беше шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски, ја доби наградата за најдобар...

  Македонија15 часа

  МНР проверува дали Груевски е во Будимпешта

  МНР ја проверува информацијата дали поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски навистина е во Унгарија и дали побарал азил. ,,Во...

  Македонија15 часа

  Алијанса за Албанците: Владата и МВР да одговорат кои се актерите кои помогнаа во бегството на Груевски

  По последните информации за тоа дека поранешниот премиер Никола Груевски е во Будимпешта, Алијансата за Албанците го повика Министерството за...