Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Регион1 час

  Рекорден број на новозаразени во Грција

  Во Грција денеска се регистрирани 262 нови случаи на коронавирус, што е најмногу од почетокот на пандемијата, а починалее две...

  Свет1 час

  Руски доктор: Не смее да се конзумира алкохол пред да се прими вакцината против ковид-19

  Алкохолот не треба да се конзумира на денот на вакцинирање против инфекција со коронавирус, бидејќи може да го ослабне имунитетот...

  Економија4 часа

  „Еуростандард банка“: Шпекулации и лажни информации се на штета на банката и на целиот финансиски сектор

  Еуростандард банка АД Скопје ја известува јавноста дека во текот на денешниот ден се пласирани лажни информации кои, како што...

  Македонија4 часа

  (Видео) Димитриеска-Кочоска: Втор ТАТ , пропаѓањето на „Еуростандард банка“ е уште еден голем неуспех на власта

  Пропаѓањето на „Еуростандард банка“ претставува уште еден голем неуспех на актуелната власт и сериозен удар во банкарскиот и финансискиот сектор,...

  Македонија8 часа

  Во четири скопски општини има по повеќе од 100 заразени лица од коронавирус

  Во моментот четири скопски општини имаат над 100 активни случаи на заразени од коронавирус. Најмногу заразени има во Чаир (152),...