Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Свет2 часа

  Пекинг град на духови поради смртоносниот вирус

  Улиците на Пекинг и други кинески градови, во кои вообичаено има гужва и сообраќај, денеска се пусти. Во Кина овој...

  Спорт2 часа

  Македонија со еден тим во Лигата на шампионите

  Европската ракометна федерација (ЕХФ) потврди дека Македонија наредната сезона во Лигата на шампионите ќе има само еден претставник. Новиот формат...

  Македонија3 часа

  Заев: Постои шанса законот за Jавно обвинителство да се донесе до 11 февруари

  Должни сме кон државата Законот за Јавно обвинителство да се најде пред пратениците пред распуштањето на Собранието, изјави денеска претседателот...

  Регион5 часа

  Авион принудно слета во Дубровник, патник починал од инфаркт

  Патнички авион што леташе од Дизелдорф кон египетскиот град Марса Алам принудно слета во Дубровник, бидејќи еден од патниците претрпел...

  Свет6 часа

  Помпео прекинал интервју, по што ја навредувал новинарката

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео викал, користејќи навреди и пцости кон новинарката Мери Луиз Кели по интервјуто што го прекинал...