Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Свет60 минути

  Трамп ќе го објави големиот мировен план за Израел пред посетата на Нетанјаху

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, конечно, ќе го открие својот одличен план за мир на Блискиот Исток пред израелските лидери да...

  Македонија1 час

  (Видео) Локвенец: Свесното блокирање на законот за одбрана од ВМРО-ДПМНЕ ќе ја врати земјата децении назад

  ВМРО-ДПМНЕ да престане со деструктивното однесување и ситнопартиските политики и да дадат поддршка на законот за одбрана, кој е клучен...

  Црна хроника1 час

  Кривична за маж од Кичево кој се изживувал врз своите коњи

  Полицијата поднесе кривична пријава против 41-годишен маж од село Србјани за мачење животни. Според информациите на МВР, А. А. (41) од...

  Црна хроника3 часа

  Повредени двајца пешаци во Струмица, возачот избегал

  Две жени пешаци се повредени во сообраќајна несреќа кога во нив удрил автомобил, а возачот избегал. Според информациите на МВР,...

  Свет4 часа

  (Видео) Принцот Чарлс не се ракуваше со американскиот потпретседател Мајк Пенс

  Принцот Чарлс не се ракуваше со американскиот потпретседател Мајк Пенс, а снимката од настанот стана многу прегледувана и ги натера...