Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Економија20 минути

  Горивата поскапуваат

  Од вечерва на полноќ цените на горивата се зголемуваат за половина и за еден  денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика....

  Свет1 час

  Триесетгодишен маж починал од вирусот откако бил на ковид-забава во Тексас

  Триесетгодишен пациент починал откако присуствувал на ковид-забава, сметајќи дека вирусот е измама, изјави медицински службеник во Тексас. „Пред смртта, пациентот...

  Регион2 часа

  Болниците во Србија се преполни

  Речиси нема место во Србија каде што не расте бројот на заразени лица со коронавирус. Според последните податоци, вкупниот број...

  Регион3 часа

  Во Дубровник цените спуштени и до 60 отсто, но гости нема

  Градот Дубровник, еден од најважните туристички центри на хрватското крајбрежје, оваа година бележи рекордно мал број  туристи поради пандемијата на...

  Регион4 часа

  Пијан маж искршил прозорци на 11 возила

  Полицијата во Сараево утрово пронашла маж кој во алкохолизирана состојба ги скршил прозорците на 11 автомобили во една населба во...