Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија27 минути

  Во Битола почувствуван земјотрес со епицентар во Грција

  Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 3.3 степени и епицентар во соседна Грција, на 125 километри јужно од Скопје, беше регистриран...

  Економија38 минути

  Ангеловска: Буџетот за 2020 ќе им овозможи на младите да покажат повеќе од потенцијалот

  Со буџетот за 2020 година се инвестираат највисоки средства досега за човечки капитал, односно: здравство, образование и социјална заштита, нагласи...

  Свет1 час

  Напаѓач со опасна хемикалија испрскал 51 дете во градинка во Кина

  Во градинка во југозападна Кина повредени се 51 дете и тројца воспитувачи откако напаѓач ги испрскал со натриум хидроксид. Кинеската...

  Црна хроника3 часа

  Рачна бомба пронајдена во ѕидовите од стара куќа во Тетовско

  Шеест и тригодишник од тетовското село Ѓермо пријавил дека додека изведувал градежни работи за уривање стара куќа, во еден од sидовите...

  Црна хроника3 часа

  Битолчанец се застрелал додека си го чистел пиштолот

  Битолчанец е тешко повреден кога при чистење револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, добил прострелна...