Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Црна хроника54 минути

  Камион со 81 мигрант излетал од патот кај селото Черкезе

  Камион со 81 мигрант излетал од патот кај кумановското село Черкезе. Како што информира полицијата, синоќа во 23 часот на автопатот...

  Култура3 часа

  Фатих Акин во Битола: Не го сакам холивудскиот стил на претставување на сериските убијци како секси и интелигентни

  Не го сакам холивудскиот стил на претставување на сериските убијци како секси и интелигентни, рече режисерот Фатих Акин говорејќи во...

  Економија4 часа

  „Епл“ треба да ѝ плати данок од 13 милијарди долари на Ирска

  Американската технолошка компанија „Епл“ почна епска судска битка со ЕУ поради одредби на Комисијата според кои на Ирска треба да...

  Свет5 часа

  Италијански војник избоден со нож во Милано, напаѓачот извикувал „Алаху акбар“

  Италијански војник бил прободен со нож во грлото од напаѓач, кој, како што се вели во извештаите, извикувал „Алаху акбар“...

  Свет6 часа

  Кардиналот Џорџ Пел поднесе жалба на пресудата за педофилија

  Кардиналот Џорџ Пел поднесе жалба до највисокиот суд во Австралија на пресудата со која е осуден за педoфилија. Врховниот суд...