Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија4 минути

  Сончево време со температура до 31 степен

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервалот од...

  Македонија9 часа

  Спасовски најави намалување на казните за сообраќајни прекршоци

  Потпретседателот на СДСМ и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на граѓанската трибина во Кичево најави дека наскоро ќе следува...

  Европа9 часа

  ЕУ: Ирското Море ќе биде граница по брегзит

  Функционери од Европската Унија кои имаат пристап до информациите за преговорите за брегзит велат дека најголемата пречка за постигнување договор...

  Спорт11 час

  Леброн на страна на Кинезите – менаџерот на Хјустон не бил „доволно едуциран“

  Леброн Џејмс смета дека генералниот менаџер на Хјустон рокитс, Дерил Мори „не бил доволно едуциран“ пред на Твитер да ја...

  Свет11 час

  Столтенберг: Загрижен сум за последиците од турската операција во Сирија

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази загриженост за последиците од офанзивата на Турција во северна Сирија врз борбата против...