Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет27 минути

  Земјотрес со јачина од 5,4 степени во близина на Јапонија

  Земјотрес со јачина од 5,4 степени се случи во близина на брегот на јапонската префектура Окинава, соопшти Jапонската метеоролошка агенција,...

  Македонија49 минути

  Дуковски: Ова е дискриминација, најболниот во случајов е во притвор, а двајца се со поблаги мерки

  Бранителот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, по денешното рочиште посочи дека е дискриминација што неговиот клиент и првообвинет во „Рекет“...

  Македонија2 часа

  (Видео) Водителката Филиповска не ја открива причината за крајот на пријателството со Боки 13

  Водителката Лила Филиповска на излегување од судот по сведочењето во случајот „Рекет“ изјави дека сè што имала да каже кажала...

  Црна хроника2 часа

  Автомобил удри во дете на патот Миладиновци – Илинден

  Петнаесетгодишен малолетник од Миладиновци е тешко повреден откако вчера во него удрил автомобил на локалниот пат Миладиновци-Илинден. Според информациите од...

  Македонија2 часа

  Филиповска: Одевме на Миконос кога го уапсија Боки, не знам кој го плати одморот

  Заврши сведочењето на водителката Лила Филиповска за случајот „Рекет“. Обвинителката ја праша за нивните луксузни одмори, а таа одговори дека...