Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Црна хроника1 минута

  72-годишен маж од Неготино почина во Преспанското Езеро

  72-годишен маж од Неготино починал во водите на Преспанското Езеро. Како што информира МВР, вчера во 11.05 часот во Полициската...

  Економија26 минути

  Со закон ќе се уредуваат договорите за јавни набавки во областа на одбраната и безбедноста

  За првпат со закон ќе се уредуваат договорите за јавни набавки во областа на одбраната и безбедноста, кои се однесуваат...

  Свет2 часа

  Армијата ги предупреди трагачите по вонземјани да не ни помислуваат на јуриш на Областа 51

  Американското воено воздухопловство издаде сериозно предупредување до вжештените трагачи по вонземјани да не се обидуваат да го спроведат планот најавен...

  Регион2 часа

  Уапсен маж осомничен за убиство на американската научничка

  На Крит уапсен е маж осомничен за убиство на Сузан Итон (59), научник на молекуларна биологија, која работела на познатиот...

  Црна хроника2 часа

  Приведено 15-годишно момче кај кого е пронајдена марихуана

  Полицијата привела 15-годишно момче од Гостивар кај кого е пронајдена марихуана. Како што соопшти МВР, околу 1.30 часот при претрес...