Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Црна хроника60 минути

  Привор за 20-годишното момче што ја уби баба си во Драчево

  По предлог на јавен обвинител, определен му е притвор за 20-годишникот што ја лиши од живот баба си во Скопје....

  Крвав четврток3 часа

  Алими до Села на 27 април: Додека сум жив, ќе те бранам

  „Последно што помнам е дека во прес-центарот на Собранието врз пратениците се фрлаа предмети. Видов како кон мене фрлија монитор...

  Крвав четврток5 часа

  Николовска: Кацарска го испрашуваше Вељаноски спротивно на законот

  Испитувањето на сведокот не беше во духот на Законот за кривична постапка. Судот треба да е нем сведок и доколку...

  Регион6 часа

  Словачка e против формирање косовска војска

  Словачка категорично се противи на трансформацијата на косовските безбедносни сили во војска, изјави премиерот на Словачка, Петер Пелегрини. Тој на...

  Крвав четврток6 часа

  Вељаноски: Ни на Бришкоска, ни на Василевски не им се јавив на 27 април

  Обвинетиот Никола Митровски – Кољо му постави неколку прашања на сведокот Трајко Вељаноски за настаните од 27 април во Собранието....