Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет3 часа

  (Видео) 57 полицајци дадоа отказ по инцидентот во Бафало кога беше турнат старец на земја

  Сите педесет и седум полицајци во Бафало дадоа отказ откако двајца полицајци беа суспендирани бидејќи турнаа на земја 75-годишен маж...

  Свет4 часа

  Џо Бајден официјално демократски кандидат за претседател на САД

  Демократот Џо Бајден официјално е противкандидат на републиканецот Доналд Тремп на претседателските избори во ноември во САД. Веста ја објави...

  Свет6 часа

  (Видео) Уапсен маж кој со моторна пила им се заканувал на демонстрантите во Тексас

  Човек со моторна пила мавтал кон демонстрантите во Тексас по што бил приведен и задржан во полиција, објави Ен-би-си Њуз....

  Црна хроника6 часа

  Му ги застрелал домашните животни на соседот и му се заканувал

  Жител на виничкото село Истибања вчера застрелал домашни животни на соседот, испукувајќи два истрела со дијаболи од воздушна пушка. Според...

  Регион7 часа

  Новиот премиер на Косово ги укина забраните за трговија со Белград

  Новата косовска влада на премиерот Авдулах Хоти ги поништи решенијата со кои се наметнуваат мерки за реципроцитет кон централна Србија,...