Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Македонија2 часа

  Кучиња масакрирани со секира во населбата Аеродром

  Од здружението за заштита на животните „Анима мунди“ на својата фејсбук-страница информираа за нов случај на насилство врз бездомни животни,...

  Свет3 часа

  Беснее војна меѓу нарко-картелите: Во бунар во Мексико пронајдени 44 тела

  Форензичарите успеале да идентификуваат 44 тела, пронајдени во еден бунар во мексиканската држава Халиско, во непосредна близина на градот Гвадалахара,...

  Црна хроника4 часа

  Кривична пријава за дилер на кокаин од Чегране

  Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 39-годишник од село Чегране и 28-годишник од Гостивар вмешани во производство и продажба на...

  Македонија4 часа

  За еден ден казнети 145 возачи на мотори и автомобили во Скопје

  Скопската сообраќајна полиција почнувајќи од вчера наутро, до раните утрински часови денеска спроведе зајакнати контроли за откривање на прекршоци кои...

  Бизарно5 часа

  (Видео) Руски попови од авион прскаа со света вода за да го спасат градот од блуд и разврат

  Православни свештеници од руската федерална област Твер на необичен начин се обидоа да ја спасат својата заедница од гревови како...